تاریخ انتشار: 98-06-31 09:06:39 یکشنبه
نمایش: (1599)

مقایسه هدست، هدفون و ایرفون

امروزه هدفون و هدست نقش مهمی را در زندگی جوانان و همچنین سایر افراد جامعه ایفا می کنند. فرض کنید که منتظر اتوبوس باشید و یا با دوستان خود بیرون هستید، شما می توانید به جای گوش دادن به آهنگ از طریق بلندگو، به راحتی و بدون مزاحمت برای دیگران، به آهنگ مورد علاقه خود از طریق هدفون یا هدست گوش دهید. حال این سوال مطرح می شود که چه تفاوتی بین هدفون و هدست وجود دارد؟ آیا با یکدیگر فرق دارند؟

هدست، هدفون و ایرفون از لحاظ شکل ظاهری و عملکرد کاملا مشابه هستند، اما تفاوت­ های کلیدی دارند. در ادامه، در مورد این تجهیزات جانبی صحبت می کنیم و به شما کمک می کنیم، دستگاهی را خریداری کنید که متناسب با نیاز شما است.

هدست ها

هدست، هدفونی است که دارای میکروفون است. میکروفون هدست، ممکن است میکروفون بوم باشد. به این ترتیب، میکروفون به بوم متصل می شود و می تواند به دلخواه حرکت کرده و تنظیم شود. همچنین، هدست ممکن است دارای میکروفون in-line باشد. این نوع میکروفون به cord وصل می شود، که هدست را به کامپیوتر یا دستگاه های دیگر متصل می کند.

هدست جیبرد مدل comply

هدست ها، استفاده های گوناگونی دارند. این تجهیز صوتی، انتخاب اول در ارتباطات VoIP با سرویس هایی چون اسکایپ و همچنین ارتباط با سیستم تلفن است. هدست ها همچنین مناسب بازی های آنلاین با ارتباطات صوتی هستند.

هدست ها به دو شکل single-earpiece و double-earpiece موجود هستند.

هدفون ها

هدفون ها، ایرفون یا ایر اسپیکر نیز نامیده می شوند. در ساده ترین شکل ممکن، یک جفت هدفون، دو اسپیکر ساده است که با یک بند به یکدیگر متصل می شوند. این بند از بالای سر کاربر می گذرد. این بدان معنی است که اسپیکرها مستقیما روی گوش قرار می گیرند. تجربه گوش دادن به هدفون در مقایسه با اسپیکرهای سنتی، که بخش های زیادی از هوای اتاق را می لرزانند تا صدا را مجدد ایجاد کنند، بی نظیر است.

در مقابل، هدفون تنها مقدار کمی هوا را در اطراف گوش شنوندگان جابجا می کند. این قابلیت، کمک می کند تا صدایی خاص تر ایجاد شود. هدفون ها حذف نویز بهتری را نیز ارائه می دهند.

با گذر زمان، هدفون های مختلفی روانه بازار شده اند: هدفون های over ear، on ear، سیمی و بی سیم که در همه رده های قیمتی موجود هستند.

مجموعه هدفون ها از برندهای مختلف روی دست

ایرفون ها

ایرفون ها، اسپیکر داخل گوش و جانشین هدفون ها هستند. ایروفن ها، که در داخل کانال گوش قرار می گیرند، ارتباطی مستقیم با منبع صدا برقرار می کنند. این تجهیز حتی هوای کمتری نسبت به هدفون را حرکت می دهد. این امر به این دلیل است که ایرفون ها تنها مقدار کمی هوا را در کانال شنوایی افراد می لرزانند.

ایرفون ها، میزان استفاده از هدفون ها را کاهش می دهند. این محصول، مناسب افرادی است که دایما در حال حرکت هستند. ایرفون ها همچنین انتخاب ورزشکاران، دوندگان و افرادی که حین تمرینات ورزشی موسیقی گوش می دهند، نیز هستند. هرچندکه، طراحی ایرفون تاثیر کمی بر حذف نویز دارد.

علاوه بر این، برخی افراد هم هستند که با این دستگاه احساس راحتی نمی کنند، چون در کانال گوش آنها قرار می گیرد. با این وجود، برای کسانی که تجربه ی استفاده از ایرفون ها را دوست دارند، کاهش حجم این تجهیز و مدل ارگونومیک آن می تواند بسیار راحت باشد.

مقایسه مشخصات هدست ها و هدفون ها

این سوال اغلب در ذهن افراد است که هدست و هدفون چه تفاوتی دارند؛ و خیلی تصور می کنند که این دو یکی هستند و فقط تفاوت هایی ظاهری دارند. اما هدست و هدفون دو محصول کاملا متفاوت هستند!

میکروفون

زمانیکه در مورد "هدست" صحبت می کنید، به محصولی با میکروفون اشاره می کنید که این میکروفون می تواند متصل (attached) یا یکپارچه (Integrated) باشد. این اولین و بزرگترین اختلاف بین هدست و هدفون است. اصطلاح هدست تقریباً همیشه به یک جفت هدفون با میکروفون متصل اشاره دارد، اما یک جفت هدفون بدون میکروفون، دقیقا خود هدفون است.

به عبارت دیگر، بزرگترین تفاوت هدست و هدفون، میکروفونی است که هدست دارد. اگر بخواهیم خلاصه کنیم:

بدون میکروفون: هدفون

با میکروفون: هدست

کیفیت صدا

دومین تفاوت بزرگ هدست و هدفون، کیفیت صدا است. مطمئنا برخی هدست های خوب وجود دارند که بدون شک می توانند با هدفون های رنج پایین تا متوسط رقابت کنند، اما تعداد این هدست­ها خیلی کم است. در کل، صدایی که از یک هدفون می گیرید، کیفیت بسیار بهتری دارد.

راحتی

فاکتور سوم راحتی در کاربرد است. در VoIP (انتقال صوت از طریق آی پی)، هدست ها نسبت به هدفون راحت تر هستند چون هدست ها، میکروفون متصل دارند؛ بعضی از میکروفون ها به طور دائم روی هدفون قرار می گیرند اما برخی دیگر (معمولاً هدفون با کیفیت بالاتر) قابلیت جابجایی دارند.

مطلب دیگر این که در هنگام استفاده از هدفون، شما نیاز به تجهیز دیگری به نام میکروفون دارید، که بسته به آنچه شما استفاده می کنید، دست و پا گیر است. اکنون شما دو قطعه (احتمالاً) گران قیمت دارید، که نگهداری و حفظ آن ها دشوارتر است.

میتوان نتیجه گرفت که هدست ها، به لحاظ راحتی، بهترین انتخاب است.

قیمت در برابر عملکرد

مقایسه هدفون+میکروفون را با هدست کار راحتی نیست. هدست های گیمینگ امکاناتی را به شما می دهند، که بیشتر هدفون ها نمی توانند این امکانات را در اختیار شما قرار دهند. اگر فردی هستید که دوست ندارید کابل از شما آویزان باشد، یا همیشه در سفر هستید، هدست ها مناسب شما هستند.

غیرممکن نیست که شما هدفونی خوب و میکروفون مستقل را کمتر از مثلا 50 دلار پیدا کنید. هدفون های خوب گیمینگ که زیر 50 دلار قیمت دارند، می توانند با یک میکروفون 10 دلاری همراه باشند، که قابل مقایسه با یک هدست با همان قیمت هستند. اما این مسئله کاملا به تیپ شخصیتی شما بستگی دارد. اگر نگران هزینه نیستید و تنها می خواهید بهترین کیفیت صدا را داشته باشید، مطمئناً به دنبال یک جفت هدفون و یک میکروفون مستقل خوب به جای هدست باشید.

می توان نتیجه گرفت که هدست و هدفون دو تجهیز متفاوت که نام های آنها قابل تبدیل هستند، یا در موارد یکسانی از آنها استفاده می شود. دانستن تفاوت این دو تجهیز کمک می کند که شما محصولی را انتخاب کنید، که متناسب با شرایط شما باشد.

در ابتدا، شما باید نیاز خود را به صورت کامل مشخص کنید و بعد اینکه چقدر می خواهید هزینه کنید. اگر می خواهید از این تجهیزات برای فیلم و بازی استفاده کنید، بی شک هدفون ها گزینه ی بهتری برای شما هستند. اما اگر به دنبال تجهیزی برای ارتباطات VoIP و در کنار آن تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی هستید، هدست می تواند کمک بیشتری به شما کند.

در جدول زیر، تفاوت های هدست و هدفون را به اختصار مشاهده کنید:


هدفون
هدست
توضیحات

هدفونها، که ایر اسپیکر و ایرفون هم نامیده می شوند، یک جفت اسپیکر هستند

هدست ها همیشه یک میکروفون دارند که به آنها متصل است، و به کاربر این امکان را می دهند که با آن صحبت کند

سال تولید

1910

1910

مخترع

Nathaniel Baldwin

Nathaniel Baldwin

انواع

هدفون های on ear

هدفون های around ear

هدفون های بی سیم

هدفون های سیمی

ایرفون ها

هدفون های over ear

هدست های استایل میکروفون

حذف نویز

هدست ها با قابلیت Directional

امکانات

این تجهیز به کاربر امکان می دهد که بدون مزاحمت برای دیگران، به موسیقی گوش کند

هدست ها نیز مانند هدفون ها هستند، با این تفاوت که آنها میکروفون دارند که به کاربر این امکان را می دهد که در حال گوش دادن، صحبت هم کند

مشخصات

هدفون Circumaural: همچنین به نام هدفون full-size هم هستند

هدفون Spura-aural: پدهایی دارند که به گوش فشار می آورد

هدفون باز یا بسته: در ایرکاپ متفاوت هستند

هدفون فیت گوش

هدست تلفنی

هدست کامپیوتری

هدست موبایل

هدست بی سیم

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

منو

مقایسه 0