میانبر جدید آیفون ،‌ بک تپ

میانبر جدید آیفون ،‌ بک تپ

آیفون شما در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی یک دکمه یا یک راه تعاملی جدید پیدا کرده. این ویژگی، یک ورود مخفیانه و بدون اجازه‌‌ی اپل به آيفون شما نیست. یا این میانبر جدید اپل نیامده تا مزاحمی برای تعامل شما با گوشی شود. بلکه این قابلیت iOS 14 آمده به معنای واقعی، مرز بین سخت‌افزار و نرم‌افزار را کم‌رنگ‌تر کند و راحتی شما در کار با آيفون را بیشتر کند.

 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 

بک تپ ، میانبر جدید اپل

‌ ‌ ‌ 

بک تپ ، تمام قاب پشتی آیفون شما را تبدیل به دکمه‌ی لمسی می‌کند. با دو بار یا سه بار لمس کردن قاب پشتی آیفون، می‌توانید دستور خاصی را اجرا کنید. برای رفتن به بخش بک تپ در آيفون، کافی است به تنظیمات گوشی بروید و از آن‌جا، منوی Accessibility‌ و بعد منوی Touch را انتخاب کنید.

‌ ‌ ‌ 

در قابلیت بک تپ، اختیارات زیادی پیش روی شما قرار دارد تا متناسب با نیازتان دو مورد را انتخاب کنید. خوشبختانه محدودیت‌های اپل در این امکان خیلی به چشم نمی‌خورد. برای نمونه بیشتر کاربردهای بک تک مربوط به موارد زیر می‌شود: جابجایی بین برنامه‌ها، منوی نوتیفیکیشن، منوی کنترل سنتر، اسکرول صفحه، فعال کردن سیری، گرفتن اسکرین‌شات و چندین میانبر مفید دیگر.

 

‌ ‌ ‌ ‌ 

قابلیت بدون محدودیت اپل

اما این به معنای این نیست که انتخاب‌های شما تنها مربوط به این موارد می‌شود. شما تقریبا می‌توانید هر میانبری که می‌خواهید به بک تپ اضافه کنید.

جالب است بدانید که این میانبر جدید اپل به قدری کارآمد و قوی است که با کاور گوشی هم به خوبی کار می‌کند. اگر حتی از کاورهای با باتری اپل استفاده می‌کنید، می‌توانید با دو بار یا سه بار ضربه به قسمت برآمده‌ی کاور، دستورات خود را اجرا کنید.

‌  ‌ ‌ ‌ ‌ 

‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

این فقط اپل نیست که شبیه ویژگی بک تپ را در آیفون‌ها به کار برده. پیش از این گوگل در اندروید ۱۱ این ویژگی را آزمایش کرده بود که با محدودیت‌های بیشتری نسبت به بک تپ همراه بود.

 به عنوان نکته‌ی پایانی در مورد بک تپ می‌توان گفت که این قابلیت در آیفون‌های قدیمی کار نمی‌کند و امکان غیرفعال کردن آن برای آیفون‌های با iOS 14 وجود دارد.

‌ ‌ ‌ ‌ 

‌ ‌ ‌  

 

 

 

نوشته شده در 1399-08-10 توسط خبری, آموزشی, مجله الکترونیکی 0 96
برچسب: آیفون۱۲, اپل, ios14

مقالات مرتبط

مخفی کاری اپل در آیفون ۱۲ و تبعات آن

اگر با سیاست‌ها و روش‌های مارکتینگ اپل آشنا باشید، خوب می‌دانید که این شرکت تمایلی به بیان آمار و ارقام کامل و دقیق...

مراسم دیگری از اپل در راه است ؟

احتمالا در تاریخ ۱۷ نوامبر یعنی ۲۷ مهر ۹۹ شاهد مراسمی برای معرفی مک‌بوک‌های جدید با پردازنده‌ی اپل باشیم. یک چیز...

مراسم آیفون ۱۲ :‌ هفت رونمایی بزرگ اپل

اپل مراسم «سلام، ‌سرعت» را با معرفی چهار آيفون جدید به پایان رساند. این چهار گوشی همگی طراحی جدیدی دارند و از اینترنت...

تماشا کنید: خلاصه مراسم آیفون ۱۲ در ۵۱ ثانیه

تمام هفت رونمایی بزرگ اپل در این مراسم، به صورت خیلی فشرده به تصویر کشیده شده است.

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

جستجوی بلاگ

آخرین نظرات

منو

مقایسه 0