چرا خاموش کردن پلی استیشن ۵ این‌قدر سخت است ؟

چرا خاموش کردن پلی استیشن ۵ این‌قدر سخت است ؟

خاموش کردن سخت پلی استیشن ۵ نشان‌دهنده‌ی رابط ‌کاربری اذیت‌کننده‌ی سونی هست. اما واقعا چرا سونی این سیاست رو دنبال می‌کند؟ آيا می‌خواهد بعد از مدتی آزمون و خطا، آپدیت جدیدی برای کنسول خود عرضه کند؟ برای دانستن پاسخ تمام این سوالات، این مقاله را تا انتها بخوانید.

رابط کاربری پلی استیشن ۵ به گونه‌ای است که به سادگی نمی‌توانید کنسول را خاموش کنید. برخلاف آن چیزی که در تمام کنسول‌های امروزی دیده می‌شود، خاموش کردن دستگاه خیلی سریع و راحت اتفاق می‌افتد. برای مثال در پلی استیشن ۴ با فشار دادن و نگه داشتن دکمه‌ی PS‌ می‌توانید به منوی آپشن بروید و از آنجا کنسول را خاموش کنید. این رویه دقیقا در مورد اکس باکس وان و نینتندو سوئیچ یکسان است. در نهایت شما در چند ثانیه کنسول را خاموش می‌کنید و تجربه‌ی خوبی از گیم خواهید داشت.

‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 

خاموش کردن PS5

خاموش کردن کنسول PS5 به دلایلی که اصلا خوب نیست، راحت اتفاق نمی‌افتد. این در حالی است که سونی سال‌ها کاربران خود را این‌گونه عادت داده بود تا با نگه داشتن دکمه‌ی PS کنسول را خاموش کنند. اکنون در پلی استیشن ۵ وقتی دکمه‌ی PS را نگه دارید به صفحه‌ی منو می‌روید که در آن‌جا مجموعه‌ای از کاردهایی از بازی‌ها، پلی استیشن استور و برنامه‌های پخش‌کننده وجود دارد. به عبارت دیگر، سونی می‌خواهد تا آنجا که امکان دارد کاربران را از خاموش کردن پلی استیشن باز دارد و آن‌ها را به ادامه‌ی بازی، ترغیب کند.

‌ ‌ ‌ ‌ 

‌ ‌ ‌   

سونی گزینه‌ی خاموش کردن پلی استیشن ۵ را در قسمت Quick Action در منوی آن مخفی کرده. برای رفتن به Quick Action باید تنها یک بار دکمه‌ی PS‌ را زد. جالب است که گزینه‌ی خاموش کردن کنسول بدون لیبل دایره و آن خط عمودی روی آن به کاربر نشان داده می‌شود.

‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 

نمایش تروفی در پلی استیشن ۵

‌ ‌ ‌ 

پروسه‌ی سخت خاموش کردن پلی استیشن ۵ تنها یکی از مشکلاتی است که گیمرها با رابط‌ کاربری آن مواجه هستند. مشکل دیگری رابط‌ کاربری پلی استیشن ۵ مربوط به نمایش تروفی‌ها (Trophies) در منو هست. سابقا سونی در پلی استیشن ۴، تروفی‌ها را به صورت عمودی و با حجم بالایی از اطلاعات به کاربران نشان می‌داد. اما اکنون اطلاعات مربوط به تروفی‌ها در نگاه نخست، کمتر شده و باید به صورت افقی اسکرول کنید!

‌ ‌ ‌ ‌ 

اسکرین شات در پلی استیشن ۵

گرفتن اسکرین شات در پلی استیشن ۵ در مقایسه با اکس باکس سری اکس کمی با سختی انجام می‌شود. در اکس باکس وقتی شما از محیط داخل گیم، اسکرین شات می‌گیرید، به شکل خودکار، تصاویر در برنامه‌ی اکس باکس روی موبایل‌تان سینک می‌شود و می‌توانید آن‌ها را آن‌جا ببینید و به اشتراک بگذارید. اما اشتراک گذاری اسکرین شات ها در پلی استیشن ۵ به این گونه است که یا باید آن را مستقیما از PS5 به پلتفرم دیگری انتقال دهید یا با یک کابل USB به حافظه‌ی خارجی انتقال دهید.

‌ ‌ ‌ ‌ 

آپدیت سونی برای رابط کاربری پلی استیشن ۵ ؟

‌ ‌ ‌ ‌ 

این‌ها بخشی از مشکلاتی بود که کاربران جهانی در مورد رابط‌ کاربری پلی استیشن ۵ گله و شکایت داشتند. مسلما جذابیت‌ها و امکانات PS5 به قدری زیاد است که آن را به بهترین کنسول بازی برای گیمیرها تبدیل کرده است. اما گیمیرها انتظار دستگاهی بدون نقص در تمام زمینه‌ها دارند. از همین رو سونی باید به فکر آپدیتی برای این مشکلات رابط ‌کاربری PS5 در آینده باشد.

‌ ‌ ‌ 

‌ ‌ ‌ 

‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 

نوشته شده در 1399-09-04 توسط خبری, مجله الکترونیکی 0 991
برچسب: PS5, PS5 UI

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

جستجوی بلاگ

آخرین نظرات

منو

مقایسه 0